KUIDAS PARANDADA SELJAKOTTI?

KUIDAS PARANDADA SELJAKOTTI?

Seljakotid, ükskõik mis otstarbeks need on töötavad kõige paremini siis kui nad on terved. Nii koolikotid kui ka matkakotid võivad rebeneda või katki minna, kui see juhtub ei ole seljakotist palju kasu ning vaja läheb lihtsat õmblemisoskust või siis koha peal kiiret lahendust, et kotiga koduni jõuda. Nähes kotis auku või muud probleemi tuleb sellega tegeleda võimalikult kiiresti, et probleem veelgi suuremaks ei muutuks. Väike rebend võib paari tunniga muutuda väga suureks auguks, mida ei saa enam parandada. Kui see rebend aga kohe alguses ajutiselt või täielikult ära parandada ei ole enam vaja muretseda. Järgnevalt vaatame me lähemalt lihtsaid viise, kuidas enda seljakotti parandada.

Rebendid, augud
Leides kotist augu või rebendi tuleb see koheselt ära parandada. Olles aga veel kodust kaugel saab probleemi ajutiselt lahendatud teibiga, mis tuleb rebendi või augu kohale kleepida.

Rebendi või augu kinni õmblemine on lihtne töö ning selleks ei lähe palju asju vaja:

Käärid – Nõel – Niit (niidi asemel saab kasutada ka hambaniiti või õngenööri) – lapp millega auk kaetakse.

  1. Lõigake ära üleliigne materjal, mis on katki läinud (tihti rebendi ümber peenikesed materjali ribad).
  2. Leidke või lõigake välja piisava suurusega lapp, mis pannakse augu või rebendi peale. Pidage meeles, et see peab olema suurem kui auk ise.
  3. Pange valmis nõel ning niit
  4. Õmmelge lapp augu või rebendi kohale. Soovitav on õmmelda mitu korda olemaks kindel, et auk ega rebend edasi ei hakkaks liikuma ning et uus materjal suudaks koti raskusele vastu panna.
  5. Valmis!

Pandlad, lukud
Pandlad ning lukud seisavad kotil eraldi ehk neid ei ole lihtne ise parandada. Kui kotil läheb üks või teine katki tuleb muretseda uus pannel või lukk. Kui aga ei lähe nii õnneks ning kott läheb katki matkamise ajal või kodust kaugel olles siis tuleb kasutada enda kujutlusvõimet, et koduni jõuda.

Lukk: Kui lukk ei tõmba enam kotti kinni võib proovida selle pigistamist (võimalusel tangide või muu tugeva esemega). Luku liugurit tuleb pigistada eest ning tagant õrnalt kokkupoole. Kui luku liugurit kinnipoole pigistada on võimalik, et lukk püsib veel koos.

Kui lukk on aga kinni tuleb kaaluda selle õlitamist või niisutamist. Selleks sobib tihti ka seep, kreem või isegi huulepalsam.

Pandlad: Pandlaid on väga raske asendada, mistõttu tuleb lihtsalt muretseda endale uus pannal. Niikaua on võimalik aga katkine pannal ära võtta ning paelad kokku siduda. Õnneks on aga pandlad suhteliselt odavad ning uue pandla olemasolul on neid lihtne vahetada.

Õlarihm
Õlarihm on seljakoti üks elulisi osasid ning kui see katki läheb ei ole võimalik enam kotti seljas kanda. Õnneks on seda aga võimalik ise nõela ning niidiga ära parandada.

  1. Tühjendage enda kott
  2. Pange valmis niit ning nõel ning vaadake lähemalt kui katki ning kust oleks võimalik paela uuesti kokku õmmelda. Pidage meeles, et õmmeldes paela tagasi kokku tuleb nad üksteise peale panna (õmmeldes kokku vaid otsad, ei jõua õmblus koti raskust üleval hoida.)
  3. Õmblused peavad olema tugevad ning soovitav on õmmelda mitu korda edasi-tagasi.
  4. Valmis!

Nii reisides kui ka linnas ringi liikudes võivad kotid järsku katki minna kuid jälgides enda koti eluiga on võimalik seda ennetada. Kui on juba näha, et kott on kulunud või paelad on juba kuidagi kahtlased siis tuleb kott korda teha juba enne selle katki minemist. Kui kott läheb aga katki teel, siis parandades tekkinud vead koheselt saab siiski pikendada koti eluiga. Otsides aga uut kotti olete oodatud meie seljakottide e-poodi!


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!